Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacze z Gruzji zatrzymani. Działali na terenie całego kraju

Autor: w dniu 2024-03-25

Włamywacze działający w różnych rejonach kraju zostali namierzeni i schwytani. To efekt działań śledczych, którzy prowadzili szeroko zakrojone działania. Wiadomo, jak duże straty spowodowali przestępcy swoją działalnością.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty związane z włamaniami, których dokonywali w różnych rejonach Polski. Znane są szczegóły dotyczące tej sprawy. Okazało się, że mężczyźni mają na koncie wiele przestępstw.

Włamywacze z Gruzji złapani. Postawiono im zarzuty

Kryminalni z Jaworzna prowadzili wnikliwe ustalenia w sprawie włamania do mieszkania na terenie Jaworzna, które miało miejsce 16 lutego bieżącego roku. Łupem włamywaczy była gotówka w różnych walutach, zegarki i biżuteria o łącznej wartości blisko 22 tysięcy złotych.

– Na podstawie czynności operacyjnych policjanci wytypowali pojazd, którym przemieszczali się sprawcy. W ustaleniach na temat miejsca przebywania sprawców, w ramach współpracy pomiędzy jednostkami policjanci uzyskali wsparcie od Komendanta i dzielnicowego komisariatu Policji w Józefowie. Następnie po uzyskaniu tych danych zrealizowali zasadzkę na terenie Warszawy, podczas której zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 38 i 42 lat, podejrzanych o dokonanie włamań – mówi mł. asp. Justyna Wiszowaty, rzeczniczka prasowa jaworznickiej policji.

W trakcie przeszukania tymczasowego miejsca zamieszkania Gruzinów mundurowi ujawnili złotą biżuterię i pieniądze oraz narzędzia służące do popełniania przestępstw.

Włamywacze z Gruzji mają na koncie szereg przestępstw

Zanim podejrzani zostali namierzeni i zatrzymani, dokonali jeszcze kilku włamań w ciągu dwóch miesięcy na terenie innych miast Polski, gdzie straty wyniosły blisko 100 tysięcy złotych. Za każdym razem łupem była gotówka i biżuteria.

Namierzenie włamywaczy, jak relacjonuje mł. asp. Wiszowaty, okazało się sporym wyzwaniem. Ostatecznie jednak zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży z włamaniem, których dokonywali na terenie różnych miast Polski.

– Śledczy i prokurator rejonowy w Jaworznie  złożyli w sądzie wniosek o zastosowanie wobec dwóch włamywaczy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Wiszowaty.

Mundurowi sprawdzają, czy włamywacze nie mają na koncie innych przestępstw. Wiadomo też, że odzyskane przedmioty zostaną zwrócone pokrzywdzonym.