Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziejskie trio z Bytomia na „gościnnych występach” w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2024-03-25

Kradli na terenie Tarnowskich Gór, a wpadli dzięki reakcji świadków. Mundurowi zajęli się sprawą złodziejskiej szajki. Okazało się, że wszyscy jej członkowie to mieszkańcy Bytomia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek przed godziną 17.00. Policjanci z drogówki, którzy patrolowali rejon ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach, zostali zatrzymani przez dwie młode kobiety. Te wskazały trzy podejrzane osoby, które pakowały do toreb dużej ilości czekoladek. Wszystko to działo się w niedużej odległości od sklepu, zatem pojawiło się podejrzenie, że doszło do kradzieży.

Złodziejskie trio z Bytomia zatrzymane… w Tarnowskich Górach

Kiedy mundurowi otrzymali informację o podejrzanie zachowujących się osobach, ruszyli za nimi i kilkaset metrów rozpoczęli interwencję. Okazało się, że wylegitymowane osoby to mieszkańcy Bytomia – dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat oraz 21-letnia kobieta. Nikt z tej grupy nie był w stanie odpowiedzieć policjantom na pytanie, skąd przy nich taka duża ilość czekoladek, dlatego patrol prewencji sprawdził w pobliskim sklepie, czy nie zostały one skradzione.

Wystarczyło kilka minut, żeby potwierdzić, że złodziejskie trio wspólnie zabrało ze sklepu 70 sztuk czekoladek, piwo oraz napój energetyczny. Straty, jakie spowodowali to – jak informuje tarnogórska policja – blisko tysiąc złotych.

-Skradziony towar prawie w całości wrócił do dalszej sprzedaży, a złodzieje pojechali prosto na komendę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty, a teraz ich sprawa trafi do prokuratora, a później do sądu. Za przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat więzienia – mówi Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Złodziejska para złapana w Tarnowskich Górach

Kobietom, które powiadomiły policjantów o swoich podejrzeniach dziękujemy za informację i czujność. Działania zgłaszających kobiet doskonale wpisują się w trwającą kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!". To dzięki ich błyskawicznej reakcji, policjanci szybko zatrzymali sprawców przestępstwa, którzy za chwilę odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości, za swój występek.