Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Biznes jak rollercoaster. Urząd skarbowy licytuje kolejkę górską

Autor: w dniu 2024-03-20

Wielu było pewnie takich, którzy będąc dzieckiem, chciało mieć swój lunapark. Teraz można spełnić, choćby cząstkowo, swoje marzenie z przeszłości. Urząd Skarbowy w Zawierciu wystawił na licytację kolejkę górską "Dragon". Ile należy zainwestować, by wejść w posiadanie tego przedmiotu?

Urządzenie rozrywkowe, o którym mowa znajduje się w Ogrodzieńcu, przy ul. Kościuszki 107 i do tej pory służyło odwiedzającym miniaturowy park kolejkowy. Teraz kolejkę spróbuje sprzedać na licytacji Urząd Skarbowy w Zawierciu.

Rollercoaster na sprzedaż. Co należy o nim wiedzieć?

Rollercoaster wystawiony na sprzedaż składa się z wagoników oraz metalowej konstrukcji przymocowanej do podłoża. Łączna długość toru wynosi około 320 m długości, zaś samo urządzenie pochodzi z Czech i wyceniono je na kwotę 30 tysięcy złotych.

Chętni do kupna tego nietypowego przedmiotu będą mieć już niedługo. Pierwsze podejście do sprzedaży zaplanowano na 26 marca br. Cena wywoławcza to 22,5 tys. zł. By wziąć udział w licytacji, trzeba wpłacić wadium w wysokości 3 tys. zł. Sprzedaż nie jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

Rollercoaster, nieruchomości i inne

Urzędy skarbowe z woj. śląskiego na bieżąco sprzedają ruchomości i nieruchomości. Obecnie w ramach licytacji lub sprzedaży z wolnej ręki do kupienia są np. samochody osobowe, ciężarówki i rowery marki Porsche. Na liście nieruchomości znalazły się: budynek handlowo-usługowy w Zabrzu, obiekt warsztatowo-handlowy w Czeladzi, zespół pałacowo-parkowy w Koniecpolu oraz domy jednorodzinne.

W ub. roku najdroższą ruchomością sprzedaną przez jednostki podległe Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach był samochód ciężarowy marki renault, za który Urząd Skarbowy w Rybniku uzyskał 250 tys. zł. Tamtejsi pracownicy upłynnili sześć samochodów tego typu za łączną kwotę 1,24 mln zł. Na licytacjach można też zrobić dużo tańsze zakupy. Najniższe kwoty (nawet po 50 zł) urzędy uzyskiwały ze sprzedaży komputerów czy mebli biurowych.