Teraz gramy:

Title

Artist
Background

BMW wylądowało w rowie. Kierowca nie zapanował nad autem

Autor: w dniu 2024-01-12

Dwie kolizje, jeden sprawca. Rajd kierowcy BMW na trasie Koszęcin – Tworóg zakończył się w przydrożnym w rowie. Okoliczności tego, co robił, prowadząc auto, są dość zaskakujące, bo podróżował z ładunkiem, nad którym, jak się okazuje, nie potrafił zapanować. 

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworogu wraz z kolegami z JRG Tarnowskie Góry interweniowali 11 stycznia po 17.00 w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na DW907 w Tworogu w powiecie tarnogórskim.
-Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie, uderzając w przepust wodny – relacjonują strażacy z OSP Tworóg.
Gdy pojawili się na miejscu musieli zabezpieczyć miejsce zdarzenia i pomóc poszkodowanemu. O szczegółach tego, co stało się na drodze poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

-Jak ustalili policjanci, 70-letni obywatel Niemiec jadąc swoim BMW, najpierw zderzył się z Audi, gdzie na drodze DW907 pomiędzy Bruśkiem a Tworogiem nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, a później – na ulicy Kościuszki w Tworogu – nie zapanował nad swoim pojazdem, uderzając w znak drogowy umieszczony na wyspie rozdzielającej jezdnie, kończąc podróż w przydrożnym rowie. Za obie kolizje mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1700 złotychrelacjonuje Kamil Kubica, z tarnogórskiej policji. Mężczyźnie nic się nie stało, nie odniósł powypadkowych obrażeń, jednak mimo to został zabrany do szpitala na obserwację.