Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miejsce stare i sprawdzone – za to program świętowania wypełniony świeżymi propozycjami. Bytom obchodzi 770 – lecie i z tej okazji zaprasza na trzydniową imprezę.

Plac Jana III Sobieskiego, od piątku do niedzieli, będzie tętnił muzycznym życiem.

-W piątek rozpoczynamy o 16.30 od występów dla dzieci, następnie zaprosimy na koncerty gwiazd śląskiej estrady. Po oficjalnym rozpoczęciu Święta Bytomia zaprosimy na urodzinowy tort. Po czym kolejna cześć występów śląskich artystów. Zakończymy ten dzień tanecznie – gwiazdą piątkowego wieczoru będzie C – BOOL – mówi nam  Agata Cichoń z Bytomskiego Centrum Kultury.

 

Święto Miasta na dobre rozkręci się w sobotę i niedzielę. Na scenie nie zabraknie znanych i lubianych w Polsce artystów.

– W sobotę na początek będzie coś skierowanego dla młodszej widowni – wystąpi Julia Żugaj. Będą także przedstawiciele bytomskiej sceny hip- hopowej. Jubileuszowy, sobotni koncert zakończy zespół Bajm. W niedzielę oprócz zespołu Tukej – laureata Przeglądu Zespołów Muzycznych Bytom Live Music, wystąpi Nocny Kochanek, Smolasty i kultowy KULT na zakończenie – dodaje Agata Cichoń.

Radio Piekary jest patronem medialnym tegorocznych, jubileuszowych Dni Bytomia.