Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Nic nie robił sobie z sądowych zakazów

Autor: w dniu 2024-06-17

Bytomska drogówka zatrzymała mężczyznę, który kierował samochodem pomimo trzech czynnych prawomocnych zakazów prowadzenie pojazdów mechanicznych. Teraz o losie 34-latka zadecyduję sąd.

W weekend policjanci z bytomskiej drogówki, zatrzymali do kontroli kierującego Seatem Ibizą, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało, 34-latek jadący Aleją Jana Pawła II nie tylko popełnił wykroczenie. Kierował samochodem pomimo trzech czynnych prawomocnych zakazów prowadzenie pojazdów mechanicznych, wydanych przez Sąd Rejonowy w Sieradzu oraz Częstochowie. Teraz po raz kolejny o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności, jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji. W wyroku karnym sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas. Obowiązkowo zakaz orzeka się w przypadku skazania za jazdę pod wpływem alkoholu lub pomimo cofnięcia uprawnień. Jest to szczególnie dotkliwy środek. Może być orzeczony nawet dożywotnio – informuje bytomska policja.

Złamanie zakazu stanowi kolejne przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo sąd obowiązkowo orzeka kolejny zakaz prowadzenia pojazdów.

Foto i źródło: Policja Bytom