Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Booster Zabrze. Wbudowano kamień węgielny pod kompleks

Autor: w dniu 2024-04-03

Booster Zabrze, czyli nowoczesne centrum biurowo-logistyczne powstanie przy Drogowej Trasie Średnicowej. Realizacja inwestycji wartej ponad 100 milionów euro potrwa do końca przyszłego roku. Jej wyróżnikiem ma być innowacyjność i ekologia.

Kompleks usługowo-logistyczny z częścią biurową, terenami zielonymi i miejscami ogólnodostępnymi dla mieszkańców, o łącznej powierzchni 111 tys. m2, powstanie w Zabrzu na granicy dzielnic: Poremba i Zaborze Południe, gdzie pierwotnie swoją inwestycję planowała IKEA. Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu Booster Zabrze – to symboliczny początek robót, które rozpoczynają się na tych terenach. Powstający projekt firmy LemonTree zakłada stworzenie tam czterech stref. Każda z nich ma pełnić oddzielną funkcję, łącząc się w nowoczesną wizję kompleksu atrakcyjnego dla najemców oraz lokalnej społeczności.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli m.in: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes firmy LemonTree Bartłomiej Krawiecki, prezes firmy Commercecon Hubert Hoffman, zabrzańscy radni, urzędnicy oraz mieszkańcy dzielnic, które będą sąsiadowały z kompleksem.

– W pełni ekologiczna inwestycja zakłada, że każdy element, który projektujemy, jest liczony wcześniej pod względem emisji CO2. Próbujemy zminimalizować ślad węglowy. Tania inwestycja nie jest, ale w związku z tym, że powstanie tu coś bardzo nowoczesnego, budżet jest powyżej 100 milionów euro. Mamy podpisany kontrakt z generalnym wykonawcą, działkę kupiliśmy, trafimy w ten budżet idealnie. Pierwsze dwie hale zaczynamy budować jutro, pierwsze dwie hale budujemy w 12 miesięcy. Całość inwestycji chcemy oddać z końcem przyszłego rokuzapewnia Bartłomiej Krawiecki, prezes fimy LemonTree.

Booster Zabrze zaoferuje docelowo ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni usługowo- logistycznej i biurowej. Wokół niej powstanie funkcjonalne zagospodarowanie terenu – dostępne zarówno dla najemców, jak i mieszańców Zabrza.

Fot. Gabriela Kokott-Drzyzga

Inwestycja Booster to unikalna na polskim rynku koncepcja nowoczesnego kompleksu biznesowego z biurami i przestrzenią usługowo-logistyczną, w doskonałej lokalizacji, przy Drogowej Trasie Średnicowej oraz przecięciu autostrad A1 i A4. Projekt ten jest oparty o koncept otwartości na mieszkańców i tworzenie nowej wartości dla miasta. Powstaną energooszczędne i zaawansowane technologicznie budynki, oferujące nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biznesową, a także ogólnodostępna przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem i strefą gastronomiczną oraz miejsce wystawiennicze, promujące lokalnych artystów. Kompleks będzie oferował otwarty dla mieszkańców Zabrza zielony obszar z małą architekturą i licznymi nasadzeniami, umożliwiającą relaks i odpoczynek. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest w marcu br.

LemonTree to nowoczesna firma, która tworzy wysokiej klasy powierzchnie usługowo-logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Ich model biznesowy oparty jest o strategię zrównoważonego rozwoju, a filozofia marki inspirowana jest naturą. Celem LemonTree jest dostarczanie najwyższej jakości obiektów, które są niskoemisyjne, z poszanowaniem bioróżnorodności i wody, energooszczędne, będących doskonałą długoterminową inwestycją  dla wszystkich interesariuszy. Łączna wartość realizowanych przez firmę projektów deweloperskich to ponad 300 mln euro.

Commercecon jest generalnym wykonawcą nowoczesnych obiektów przemysłowych. Ma na koncie realizację blisko 280 inwestycji, o łącznej powierzchni ponad 2 mln mkw. dla największych deweloperów oraz firm produkcyjnych i logistycznych.