Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstanie Booster Zabrze. Co wiadomo o inwestycji?

Autor: w dniu 2024-01-25

LemonTree we współpracy z Commercecon wybuduje BOOSTER ZABRZE. Będzie to nowoczesny kompleks biznesowy z biurami i przestrzenią usługowo-logistyczną, która powstanie bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej oraz przecięciu autostrad A1 i A4. 

Inwestycja pod nazwą Booster Zabrze łączy w sobie przestrzeń usługowo-logistyczną z biurową o łącznej powierzchni 111 tys. mkw., a także terenów zielonych i miejsc ogólnodostępnych.

– Inwestycja jest nie tylko kolejnym impulsem dla lokalnej gospodarki, ale także tworzy nową przestrzeń dla mieszkańców. Deweloper przedstawił ciekawy projekt inwestycji, która wpisuje się w nowoczesny obraz Śląska, promując innowacje i zrównoważony rozwój. Liczymy, że inwestycja przyciągnie kolejnych inwestorów do naszego regionu, a także będzie służyć mieszkańcom Zabrza na lata – mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Booster Zabrze – co znajdzie się w tej przestrzeni?

Projekt zakłada stworzenie czterech stref. Każda z nich ma pełnić oddzielną funkcję, łącząc się w nowoczesną wizję kompleksu atrakcyjnego dla najemców, jak i mieszkańców miasta. Z jednej strony powstaną tu energooszczędne i zaawansowane technologicznie budynki, oferujące nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biznesową. Z drugiej – ogólnodostępna przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem i strefą gastronomiczną, czy przestrzeń wystawiennicza, promująca lokalnych artystów. Kompleks będzie oferował otwartą dla mieszkańców Zabrza zieloną przestrzeń z małą architekturą i licznymi nasadzeniami, umożliwiającą relaks i odpoczynek.

– To przedsięwzięcie wykracza poza standardowe ramy podobnych inwestycji. To przestrzeń, która łączy zaawansowane technologicznie rozwiązania z myślą o ochronie środowiska naturalnego, ale i tworząca idealne warunki dla biznesu, uprawiania sportu czy relaksu – komentuje Bartłomiej Krawiecki, prezes zarządu LemonTree.– Projekt cechuje się niskoemisyjnymi materiałami, nowoczesną architekturą inspirowaną naturą oraz strefami zieleni, które harmonijnie współgrają z charakterem kompleksu i strategią marki LemonTree – dodaje prezes Krawiecki.

Podczas realizacji tego projektu zastosowane będą technologie zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Wykorzystany zostanie cement CEM2 o obniżonym śladzie węglowym, a do zasilania budynków wykorzystana będzie fotowoltaika, ale to nie wszystko, bo zastosowanie znajdą też… biopanele z algami morskimi.

– W Commercecon do procesu budowy, ale i wszystkich obszarów naszej działalności, podchodzimy w sposób odpowiedzialny społecznie. Dlatego cieszę się, że nowy rok zaczynamy jako generalny wykonawca tak nowatorskiej, ale przede wszystkim przyjaznej środowisku inwestycji. W realizacji BOOSTER ZABRZE wykorzystamy szereg ekologicznych materiałów oraz innowacyjnych technologii, które zminimalizują wpływ na środowisko i zapewnią trwałość oraz efektywność energetyczną całego kompleksu – mówi Hubert Hoffman, prezes Commercecon.

Co Booster Zabrze będzie oferować najemcom?

Kompleks BOOSTER ZABRZE oferuje najemcom, jak informują instytucje zaangażowane w realizację inwestycji, nie tylko strategiczną lokalizację w sercu Śląska, z dostępem do głównych arterii komunikacyjnych, ale także nowoczesną przestrzeń biznesową zaprojektowaną z myślą o komforcie i dobrobycie pracowników. Część ogólnodostępna z terenami zielonymi stanowi, jak informują firmy zaangażowane w proces, wartość dodaną dla lokalnej społeczności, a dopracowane ze szczególną starannością i z możliwością szybkiego dojazdu komunikacją miejską – w tym tramwajami – przestrzenie biznesowe zapewnią idealne warunki do pracy i relaksu najemcom.

Projekty w całej Polsce

To już kolejna inwestycja dewelopera na polskim rynku, który w ubiegłym roku oddał do użytkowania projekty w Mysłowicach (51,5 tys. mkw.) i we Wrocławiu (11 tys. mkw.). W Warszawie realizowany jest obecnie projekt biznesowego parku miejskiego na Targówku (32 tys. mkw.), a także budynek biurowo-laboratoryjny (24,6 tys. mkw.) przy lotnisku Chopina. Jednocześnie w Mysłowicach powstaje kolejny nowoczesny budynek dedykowany najemcom z sektora nowych technologii (10 tys. mkw.). W przygotowaniu jest budowa projektu miejskiego w Szczecinie (około 30 tys. mkw.), a także właśnie BOOSTER ZABRZE.