Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budowa stadionu GKS-u Katowice. Dziś symboliczny moment

Autor: w dniu 2023-06-29

Stadion GKS-u Katowice rośnie w oczach. Dziś wiadomo, że budowniczy osiągnęli najwyższy punkt konstrukcyjny tego obiektu, gdyż zawieszono wiechę. Jak oceniany jest przebieg prac?

Wiecha już wisi, a to oznacza, że zakończenie budowy coraz bliżej. Symboliczny moment na budowie nowego stadionu GKS-u Katowice.

-Gotowa jest już konstrukcja trzech trybun oraz pobliskiej hali. Wiecha jest zawsze takim symbolicznym momentem. Zwykle zdarza się w środku realizacji, doceniamy to, że główne elementy konstrukcyjne powstają i budowa jest istotnie zaawansowana – mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska z grupy NDI, która buduje stadion.

Satysfakcji z przebiegu prac nie ukrywają władze Katowic, które podkreślają, że realizacji tego zadania inwestycyjnego nic nie grozi.

-Weszliśmy w kolejny etap realizacji tej inwestycji. Ta inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona.  Od tego czasu praktycznie kończymy realizować sprawy konstrukcyjne, czyli domknięcie trybun stadionu i przystępujemy do prac wykończeniowych. Będą takim elementem, który nie będzie widoczny z zewnątrz – komentuje prezydent Katowic Marcin Krupa

W kolejnych miesiącach budowlańcy zakończą wznoszenie konstrukcji i domkną bryłę stadionu czwartą trybuną. Potem już roboty instalacyjne – tak, by zakończyć inwestycję pod koniec przyszłego roku. Z obiektów składających się na kompleks sportowy będą mogły korzystać Mistrzynie Polski w piłce nożnej, a także piłkarze reprezentujący miasto w Fortuna 1 Liga oraz siatkarze grający w Plus Lidze.