Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budynek KS „Orzeł Biały” Brzeziny Śląskie zostanie wyremontowany. Jest dofinansowanie

Autor: w dniu 2023-01-09

Pożar, do którego doszło w czerwcu 2021 roku w budynku Klubu Sportowego "Orzeł Biały" Brzeziny Śląskie, spowodował poważne zniszczenia. Uzyskano środki na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych.

Członkowie zarządu Klubu Sportowego "Orzeł Biały" Brzeziny Śląskie podpisali umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jej przedmiotem jest realizacja zadania pod nazwą "Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich" w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022.

Budynek KS "Orzeł Biały" Brzeziny Śląskie zostanie wyremontowany

W obecności Sławy Umińskiej Duraj – Prezydent Piekar Śląskich radny Tadeusz Wieczorek, a jednocześnie prezes Orła Białego oraz członek zarządu Marcin Dziembała podpisali 5 stycznia umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na realizację zadania "Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich" w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022. Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania inwestycyjnego to 488.901 zł, zaś dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 196.900 zł.

Remont zniszczonego budynku – jakie prace będą wykonane?

Konieczne jest wykonanie gruntownych prac. W całym budynku wykonana zostanie instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. Remontowi podlegać będzie także wejście do obiektu. Usunięte zostaną ponadto stalowe ościeżnice i kraty okienne, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. To oczywiście nie wszystko. Zrealizowane będą również działania polegające między innymi na rozebraniu posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych, a także rozebraniu wykładziny ściennej z płytek. W ich miejsce wykonane zostaną nowe.  Co jeszcze? Skute zostaną stare, wewnętrzne tynki, a na ich miejsce pojawią się nowe, nie obędzie się też bez malowania.

Budynek klubowy Orła Białego w czerwcu 2021 r. został zdewastowany i zniszczony. Doszło do włamania, a sprawca wycinał rurki miedziane i doprowadził do wybuchu butli z gazem. Straty były poważne.

Prace remontowe powinny rozpocząć się w lutym 2023 roku.

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.