Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bulwary w Kaletach przejdą metamorfozę. Finał prac w tym roku

Autor: w dniu 2024-04-16

Jeszcze w tym roku, na bulwarach rzeki Mała Panew w Kaletach powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna. Podpisano umowę na realizację zadania.

Zgodnie z zapisami niedawno podpisanej umowy do końca października miejskie, przyrzeczne nieużytki zamienią się w atrakcyjny teren, gdzie mieszkańcy i goście spoza Kalet będą mogli cieszyć się rekreacją.

Bulwary w Kaletach do zmiany

12 kwietnia 2024 r. podpisana została umowa na utworzenie zielonej przestrzeni na bulwarach rzeki Mała Panew. Prace wykonane zostaną przez firmę TEL-BRUK Radosław Telenga z Częstochowy. W ramach projektu, na terenie o powierzchni około 3.500 m2, powstanie nowa przestrzeń z tężnią solankową, elementami małej architektury i nasadzeniami nowych drzew i krzewów. Termin wykonania zamówienia ustalony został do końca października 2024 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– W zakres zadania wchodzi wykonanie głównego pasażu pieszego wzdłuż rzeki, usytuowanie w centrum tego terenu altany parkowej i tężni solankowej, montaż oświetlenia parkowego, wykonanie małej architektury, jak ławki, huśtawki, hamaki miejskie, automat z pokarmem dla kaczek, pergole, a także utworzenie przystanku dydaktycznego pod nazwą "Ptasie kwatery", gdzie umieszczonych będzie osiem naturalnych wielkości budek lęgowych dla poszczególnych ptaków zamieszkujących lokalne środowisko – opisuje Tomasz Galios, zastępca burmistrza Kalet.

Fot. Kalety.pl

Tężnia solankowa i bulwar ma powstać przy ul. ks. Drozdka, nad Małą Panwią od strony Jędryska. Koszt realizacji pochłonie blisko 1,5 miliona złotych. Z czego blisko 200 tysięcy stanowi dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Zielona przestrzeń na bulwarach w Kaletach. Czy ten pomysł się spodoba?

Fot. Kalety.pl