Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Kolejne kamienice przy Katowickiej wyremontowane

Autor: w dniu 2024-02-13

Trzy z czternastu mieszkań w wyremontowanych ze środków unijnych kamienic przy ul. Katowickiej 49 i 51 w Bytomiu mają już swoich lokatorów. Klucze do swoich nowych mieszkań odbiorą kolejne trzy rodziny.

Wzniesione w latach 1924-1927 w stylu funkcjonalizmu budynki są kolejnymi, które przeszły kapitalny remont w ramach realizowanego przez Bytomskie Mieszkania unijnego projektu Termomodernizacji oraz zmiany systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych w Śródmieściu Bytomia.

Kolejne kamienice przy Katowickiej wyremontowane – jaki był zakres prac?

W ramach inwestycji budynki przeszły termomodernizację ścian i dachów, wymienione zostały drzwi i okna, a także instalacja centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. W lokalach zostały wydzielone łazienki.

Łącznie w ramach projektu wyremontowanych zostało 14 mieszkań. Trzy spośród nich zostały poddane zostały kapitalnemu remontowi. Trafiły one do kolejnych mieszkańców, którzy oczekiwali na lokale komunalne.

Remont budynku przy ul. Katowickiej 49 kosztował, jak referuje urząd, prawie 950 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad  prawie  696 tys. zł. Z kolei modernizacja budynku przy ul. Katowickiej 51 kosztowała ponad 754 tys. zł (z czego dofinansowanie z UE wyniosło ponad 560 tys. zł).

Fot. Hubert Klimek

Nowi lokatorzy

Jedną z nowych lokatorek budynku przy Katowickiej 49 jest – jak informuje urząd – pani Beata wraz z rodziną, która otrzymała pozytywną opinię Komisji Mieszkaniowej do zawarcia umowy najmu lokalu o czynszu za lokale mieszkalne. Nowe mieszkanie będzie też urządzać pan Mariusz oraz pani Beata z rodziną, którzy zostali wykwaterowani z dotychczasowego mieszkania z uwagi na sprzedaż budynku.