Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie podsumowują styczniowy ruch na linii S9

Autor: w dniu 2024-02-13

Od 1 do 31 stycznia 2024 r. na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z usług Kolei Śląskich skorzystało blisko 35 tys. pasażerów.

34 818 – to dokładna liczba pasażerów, którzy w styczniu podróżowali pociągami Kolei Śląskich na linii S9. Jak te dane prezentują się na tle grudniowych statystyk?

– Względem grudnia to wzrost o 10 tys., ale wówczas podawaliśmy dane za okres od 10 grudnia, kiedy uruchomiliśmy połączenie, do końca miesiąca. W obu przypadkach dane pochodzą z liczników zamontowanych na pojazdach, a na sumę składają się wejścia do pociągów na poszczególnych dworcach, stacjach i przystankach – wyjaśnia Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich.

Najbardziej oblegane przystanki i połączenia

Najwięcej pasażerów wsiadło w grudniu na dworcu w Częstochowie – 6,4 tys., najmniej na przystanku w Mierzęcicach – 512. Na stacji Pyrzowice Lotnisko wsiadło 2,1 tys. pasażerów. Najbardziej oblegane godziny to z kolei 15:18 z Częstochowy i 12:01 z Tarnowskich Gór.

Codziennie 10 par pociągów

Od uruchomienia połączenia na S9, na tory między Częstochową a Tarnowskimi Górami codziennie wyjeżdża 10 par pociągów Kolei Śląskich. Linię S9 obsługują popularne "Elfy 2", które kursują średnio co 2,5 godziny.

Zdjęcie wyróżniające: Koleje Śląskie