Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Morderstwo w Sosnowcu. Jest areszt dla 32-latka

Autor: w dniu 2024-02-13

Sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa dwóch osób, do którego doszło na terenie Sosnowca.

Sosnowiecki sąd aresztował na trzy miesiące 32-latka podejrzanego o zabicie własnych rodziców. Ciała małżeństwa w wieku 67 i 66 lat znaleziono w niedzielę w jednym z domów przy ulicy Wapiennej.

Morderstwo w Sosnowcu. Co wiadomo w sprawie?

Podejrzanego o zbrodnię zatrzymano, przypomnijmy, tego samego dnia w Warszawie. Śledczy ustalili, że planował ucieczkę z kraju. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wiadomo, że w przeszłości nie był karany za przestępstwa przeciw życiu i zdrowiu, a w budynku, gdzie doszło do zbrodni, nie odnotowywano policyjnych interwencji. Podejrzanemu 32-letniemu mężczyźnie grozi mu kara dożywocia.

Warto dodać, że jeszcze w poniedziałek w miejscu, gdzie doszło do zbrodni, przeprowadzono eksperyment procesowy. Wiadomo, że zabezpieczono nóż, który jest prawdopodobnym narzędziem zbrodni, jednak potwierdzą to dopiero biegli.

We wtorkowy ranek rozpoczęła się, w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, sekcja zwłok małżeństwa.

Zabił rodziców i chciał uciec z kraju. Kulisy zbrodni w Sosnowcu