Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom ma trzeciego wiceprezydenta

Autor: w dniu 2024-07-01

Magdalena Górak 1 lipca została powołana przez prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta. Magdalena Górak z wykształcenia jest prawnikiem. Skończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Od 2015 roku pracowała w Bytomskich Mieszkaniach, gdzie była kierownikiem jednego z najtrudniejszych merytorycznie działów, który zajmuje się m.in. odszkodowaniami, lokalami przeznaczonymi na najem socjalny w związku z eksmisją na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych oraz regresem zapłaconego odszkodowania. Zanim związała się z Bytomskimi Mieszkaniami pracowała jako prawnik w kancelariach prawnych oraz podmiotach sektora prywatnego ukierunkowanego m.in. na windykację.

W lipcu 2022 roku objęła funkcję dyrektorki Bytomskich Mieszkań, zaś 1 lipca 2024 roku została powołana na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta. Będzie odpowiadała m.in. za sprawy polityki społecznej, lokalowe, a także ochronę zabytków oraz współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

Magdalena Górak jest bytomianką od urodzenia, absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu i jak sama mówi o sobie lokalną patriotką. Jest wiernym kibicem sportowym, miłośniczką siatkówki oraz piłki nożnej.

Źródło i zdjęcie: UM Bytom