Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Protest przewoźników w Żorach. Będą utrudnienia

Autor: w dniu 2024-07-01

Przewoźnicy wyjadą na drogę wojewódzką 935, żeby wyrazić swoje niezadowolenie z niezadowalającej sytuacji ekonomicznej branży transportowej. Chcą, by przepisy były dla nich bardziej przychylne.

Protestujący chcą, żeby rozliczenia podróży służbowych były takie, jak miało to miejsce przed 1 lutego 2022 roku. Chodzi także o umorzenie lub dotacje do składek ZUS, ale wśród postulatów także standaryzacja w zakresie kontroli zagranicznych przewoźników, ustalenie minimalnego wynagrodzenia dla kierowców i dofinansowanie do wymiany tachografów.

Protest przewoźników w Żorach. Uwaga na utrudnienia

Protest organizowany będzie dziś, 1 lipca, w godzinach 15.00-18.00 i będzie odbywał się na odcinku drogi wojewódzkiej 935 – na obwodnicy pomiędzy rondem Radziejówka a rondem Rowieńskim. Ciężarówki mają zająć, informuje Dziennik Zachodni, jeden pas jezdni, co będzie oznaczać dla pozostałych konieczność poruszania się na zasadzie wahadła.

Utrudnienia wpłyną też, o czym informuje żorski magistrat, na kursowanie autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. Zmieniona zostanie, czytamy w oficjalnym komunikacie, trasa kursu linii 08 – autobus jadący o godz. 16:08 z przystanku Rybnicka-Granica do przystanku Al. Zjedn. Europy-Archiwum nie obsłuży przystanków Wygoda oraz Wygoda-Północna. Po obsłużeniu przystanku Rybnicka-Rondo, autobus pojedzie bezpośrednio do przystanku Rybnicka-Pałki, następnie standardową trasą do przystanku Al. Zjedn. Europy-Archiwum.

Fot. pixabay