Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: PEC podłączył do sieci kolejne mieszkania

Autor: w dniu 2023-10-25

Mieszkańcy Bytomia nieco później niż zwykle złożyli wnioski o uruchomienie dostaw ciepła do ich mieszkań. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykorzystało ten czas na przeprowadzenie inwestycji.

PEC wykorzystało, jak ma to zwykle miejsce, przerwę letnią, by rozbudować sieć ciepłowniczą. W ramach kończących się prac, w Bytomiu i Radzionkowie przyłączono do sieci łącznie 258 nowych mieszkań. Łączny koszt inwestycji przekracza 7 mln zł.

PEC podłączył do sieci kolejne mieszkania

Uruchomienie ogrzewania w nowo przyłączonych lokalach będzie możliwe lada dzień, za to w wielu mieszkaniach należących do sieci już grzeją. Aby uruchomić ogrzewanie sieciowe wystarczy zgłosić potrzebę ogrzania budynku zarządcy, administratorowi czy spółdzielni mieszkaniowej. Następnie ta informacja jest przekazywana do PEC-u.

– Pracuję w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej już 23 lata i muszę przyznać, że jeszcze nigdy tak późno nie uruchomiliśmy sezonu grzewczego. Gdy tylko zarządcy budynków poinformowali nas o chęci włączenia ogrzewania, byliśmy gotowi do działania – mówi Sławomir Kamiński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki w Bytomiu.

Tym sposobem w wielu mieszkaniach w Bytomiu oraz Radzionkowie kaloryfery są już gorące.

Podłączenia w Bytomiu i Radzionkowie

PEC Bytom przyłączył do swojej sieci już 37,5 tys. mieszkań na terenie Bytomia oraz 2,3 tys. mieszkań na terenie Radzionkowa. W ramach prac prowadzonych w 2023 roku, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłączyło do swojego systemu łącznie 19 nowych obiektów, z czego 18 na terenie Bytomia i jeden w Radzionkowie.

W sumie to aż 258 lokali. W Bytomiu dobiegają końca prace polegające na przyłączeniu budynków przy ul.: Chorzowskiej 14, Józefczaka 2, Karola Miarki 19, Kwietniewskiego 3,5, Piekarskiej 5,97, Piłsudskiego 57, Popiełuszki 1, Powstańców Warszawskich 52, Rostka 21, Rycerskiej 4,6,11, Sądowej 3 i Wyczółkowskiego 26.

Korzystnie dla portfela i środowiska

Rozbudowa sieci ciepłowniczej nie tylko zapewnia mieszkańcom wygodne, bezpieczne i tanie źródło ciepła, ale gwarantuje też czystsze powietrze. Jakość powietrza można śledzić w alarmach smogowych prowadzonych przez PEC na stronie WWW przedsiębiorstwa (www.pec.bytom.pl. ), a także w mediach społecznościowych – na Instagramie i Facebooku, gdzie codziennie rano pojawiają się informacje dotyczące aktualnego stanu powietrza (Bytomski Alarm Smogowy i Radzionkowski Alarm Smogowy).

ZPEC zakończyło dużą inwestycję. Więcej osób skorzysta z ciepła systemowego