Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: W mieszkaniu miał tysiące nielegalnych papierosów

Autor: w dniu 2024-06-14

Miał w mieszkaniu trzynaście tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Taki plon policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji z Bytomia znaleźli u 52-latka z tego miasta. Łącznie zabezpieczono u niego 660 paczek papierosów. Wszystkie były pozbawione wymaganych na terenie Polski, znaków skarbowych akcyzy.

Dziś rano policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu ustalili, że jeden z mieszkańców może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych.

Stróże prawa podczas prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 52-latka, który w swoim mieszkaniu przechowywał nielegalny towar. Podczas przeprowadzonego przeszukania mundurowi zabezpieczyli łącznie 660 paczek papierosów. Wszystkie były pozbawione wymaganych na terenie Polski, znaków skarbowych akcyzy. Część z nich posiadała akcyzę zagraniczną, a część paczek nie posiadała w ogóle akcyzy – informuje bytomska policja.

Papierosy trafiły do depozytu. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów, naraziłoby Skarb Państwa na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego.

Zatrzymany mieszkaniec centrum Bytomia ze sprzedaży papierosów uczynił sobie źródło dochodu. Teraz jego sprawą zajmą się urzędnicy celni, do których trafią materiały sprawy.

Foto i źródło: Policja Bytom