Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Radzionków: Zamkną kryty basen, otworzą plenerowy

Autor: w dniu 2024-06-14

Rozpoczęło się napełnianie niecek basenowych na Księżej Górze w Radzionkowie. To znak, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Tradycyjnie już w pierwszy dzień wakacji, w tym roku przypadający 22 czerwca, obiekt zostanie udostępniony.

Kąpielisko na Księżej Górze od 22 czerwca będzie czynne codziennie od godziny 10.00 do 19.00.

-Napełnianie niecek już się rozpoczęło – potrwa około tygodnia. Przed 22 czerwca będziemy gotowi. Zawsze przed sezonem uszczelniamy niecki, malujemy je – tak aby służyły nam przez całe wakacje. Mamy 3 niecki – dużo litrów wody musi upłynąć – mówi Sławomir Mikusiński, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie.

Dzień otwarcia kąpieliska plenerowego, będzie jednocześnie dniem zamknięcia krytej pływalni w Radzionkowie. Od 22 czerwca do 14 lipca potrwa tam przerwa techniczna.

-Zamykamy pływalnię krytą, ponieważ będziemy mieli przerwę techniczną. W tym czasie planujemy gruntowne czyszczenie niecek i drobne naprawy gwarancyjne – dodaje Sławomir Mikusiński.

Tą decyzją są zdziwieni niektórzy mieszkańcy. Mówią, że basen otwarto w listopadzie ubiegłego roku i pytają, czy po tak krótkim czasie naprawdę potrzebna jest przerwa techniczna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie broni swej decyzji argumentując, że przerwa techniczna nie jest niczym nadzwyczajnym. Każdy obiekt tego typu raz w roku taką ma.

Fot: fb/MOSiR Radzionków