Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał być policjantem? Nie wyszło

Autor: w dniu 2023-04-13

Nie wiadomo, jaki dokładnie cel przyświecał kierowcy Audi, kiedy umieścił w aucie lampę stroboskopową i niebieskiego "koguta". Pewne jest, że ma z tego tytułu niemałe problemy. 

Policjanci z nieetatowej grupy wsparcia Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, patrolując miasto, zauważyli na ulicy Warszawskiej Audi. Dziwny nie był jednak sam samochód, jak to, co było w nim przewożone. Otóż na szybie zamontowana była lampa stroboskopowa. To nie mogło być niezauważone.

Niedoszły "policjant" wpadł podczas kontroli

Podczas kontroli drogowej okazało się, że opisywana lampa emituje niebieskie sygnały świetlne. W pojeździe mundurowi znaleźli dodatkowo czapkę z napisem "Policja", niebieską lampę typu "kogut", przenośną radiostację, naszywkę z rzepem i napisem "Policja", a także haftowaną na wzór odznaki policyjnej naszywkę z napisem "Policja" oraz numerem identyfikacyjnym.

To nadal nie wszystko. W trakcie kontroli policjanci natrafili na woreczek strunowy z amfetaminą. 46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany odpowie za posiadanie narkotyków i bezprawne posiadanie w pojeździe sygnałów pojazdów uprzywilejowanych, a także elementów oznakowania policyjnego. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.