Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu. Inwestycja na finiszu

Autor: w dniu 2023-04-13

Zwierzęta pozbawione opieki ludzi znajdą przytulny kąt w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu. Powstaje tam nowoczesny obiekt, który otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. 

Schronisko powstające w Zabrzu będzie nie tylko schronieniem dla bezdomnych zwierząt. Stanie się również miejscem, gdzie organizowane będą szkolenia dla osób w różnym wieku, a przyszli weterynarze będą mogli zdobywać cenne doświadczenie. Wznosząc obiekt, zadbano o wdrożenie ekologicznych rozwiązań, w tym odzyskiwanie wody deszczowej czy ciepła.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu

Obiekt wzniesiony przy ulicy Bytomskiej składa się z pięciu nieruchomości. W jednym z nich znajdują się 44 podwójne boksy dla psów wraz z komunikacją oraz z pomieszczeniami pomocniczymi, magazynami, kuchnią, kotłownią, warsztatami i toaletami. W pozostałych kociarnia i pomieszczenie przygotowane z myślą o kwarantannie przyjmowanych zwierząt.

Roboty realizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe CONCRET Sp. z o.o., Sp. K. z Tychów wyłoniona w przetargu publicznym. Ich koszt to 18 mln 518 tys. 764,10 zł brutto i w całości zostanie on pokryty z pozyskanych przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.