Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciała zarobić na kryptowalutach. Została oszukana i zgwałcona

Autor: w dniu 2023-11-03

Inwestycja w kryptowaluty miała być zupełnie bezpieczna, kwota wpłaty około 20 tysięcy złotych, a zysk ogromny. Początkowo wszystko właśnie tak wyglądało. Niestety zysków nie było, a kobieta, szukając pomocy wśród "znajomych" nie dość, że kolejny raz została oszukana, to jeszcze wykorzystana seksualnie.

Jastrzębianka kilka miesięcy temu postanowiła zainwestować swoje oszczędności w kryptowaluty. Inwestycja ta niestety okazała się oszustwem i nie przyniosła żadnych zysków.

Kryptowaluty miały przynieść zysk. Doszło do przestępstwa

Kobieta straciła swoje oszczędności oraz pieniądze ze specjalnie na ten cel zaciągniętego kredytu. Potem chciała zamknąć rachunek bankowy w Litewskim Banku oraz kartę płatniczą. Szukała pomocy na różnych stronach internetowych, forach i portalach społecznościowych.

Ostatecznie trafiła do swojego dawnego znajomego, który zapewnił ją, że zna się na tym i pomoże jej w patowej sytuacji, ale za zamknięcie rachunku, opłaty windykacyjne, spłatę zadłużenia, zamknięcie karty płatniczej, wykasowanie danych z systemu banku, spłatę notariusza, opłatę windykatora wyłudził od kobiety ponad 18 tysięcy złotych.

Mieszkanka Piekar Śląskich zainwestowała w kryptowaluty. Straciła dużą sumę

Miał pomóc, okazał się perfidnym oszustem

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie mając żadnych dokumentów potwierdzających swoje poczynania, dzwonił do kobiety z różnych numerów telefonów i zmieniając głos, podszywał się pod te wszystkie osoby, czym utwierdzał kobietę w przekonaniu, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Gdy kobieta nie miała już z czego zapłacić, oszust wykorzystał jej krytyczne położenie wynikające z problemów finansowych i wielokrotnie wykorzystał ją seksualnie.

Kobieta o tym, co ją spotkało zawiadomiła Policję, a ustaleniem oszusta i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci z jastrzębskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.
Mężczyzna, jak informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju, usłyszał już zarzut oszustwa oraz doprowadzenia kobiety do obcowania płciowego oraz innej czynności seksualnej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 8 lat więzienia.