Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cheerleaderki „Skandal” chcą jechać na mistrzostwa. Proszą o pomoc

Autor: w dniu 2023-11-20

Cheerleaderki z Sosnowca chcą wystartować w Mistrzostwach Hollywood Crown organizowanych 27 stycznia 2024 roku w USA. Potrzebują pieniędzy, by zrealizować swoje marzenie i proszą o wsparcie. Założyły na ten cel internetową zbiórkę.  

Zespół Tańca Nowoczesnego & Cheerleaders "Skandal" z Sosnowca działa na tanecznej scenie jest od 30 lat, zdobywając najwyższe trofea na Mistrzostwach Polski, Europy i na turniejach ogólnopolskich. Ma na swoim koncie 36 tytułów Mistrza Polski Cheerleaders, 9 tytułów I Wicemistrza Polski Cheerleaders, 18 tytułów II Wicemistrza Polski Cheerleaders.

Cheerleaderki "Skandal" od lat odnoszą sukcesy. Chcą jechać na mistrzostwa

"Skandal" zdobywa tytuły nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale także ogólnoświatowej. W maju 2008 roku podczas V Elite Cheerleading Championship 2008 w Niemczech, w Bottrop znalazł się w pierwszej piątce najlepszych zespołów w Europie i tym samym zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata USASF Cheer and Dance Worlds Championship Walt Disney World w Orlando na Florydzie.

Przy dużym wysiłku i pomocy wielu wspierających osób, udało się znaleźć sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy pomogli w wyjeździe na Mistrzostwa Świata w 2009 roku, gdzie zespół zajął wysokie 12 miejsce. Skandal, dzięki zaangażowaniu zawodniczek i trenerek już wielokrotnie uzyskiwał kwalifikacje, które umożliwiały udział w Mistrzostwach Świata Cheerleaders. W 2019 roku w Niemczech na Plenerowych Mistrzostwach Europy w Magdeburgu Skandal zdobył 8 tytułów mistrzowskich i 3 tytuły Wicemistrza Europy, zaś w 2022 roku z tych samych mistrzostw dziewczęta przywiozły 2 tytuły Mistrza i jeden Wicemistrza Europy,a w 2023 roku wywalczyły 6 tytułów mistrzowskich i 2 tytuły Wicemistrza Europy. Właśnie  w tym turnieju formacja okazała się najlepsza w kategorii tanecznej senior, zdobyła najwięcej punktów i otrzymała nominacje na Mistrzostwa do USA.

"Ten wyjazd to spełnienie marzeń każdej cheerleaderki, nie tylko z powodu możliwości konkurowania z najlepszymi zespołami na świecie, ale również z powodu możliwości zobaczenia na własne oczy światowej kolebki cheerleadingu. To również ogromny zaszczyt móc reprezentować Polskę i miasta Sosnowiec na zawodach o takiej randze. Niestety, koszty wyjazdu przerastają nasze finansowe możliwości. W związku z tym pragniemy z całego serca prosić o wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na przelot naszej grupy na Mistrzostwa. Z waszą pomocą, może nam się udać. Liczy się każda złotówka! Wszystkim darczyńcom, bardzo dziękujemy. Rodzice i tancerki zespołu Tańca Nowoczesnego & Cheerleaders SKANDAL" – czytamy w opisie zbiórki.