Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chevroletem Camaro w karetkę. Kierowca ze sporymi kłopotami

Autor: w dniu 2023-11-30

Wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie i zderzył się z karetką. Wszystko to widział świadek, który poinformował służby. Co okazało się, kiedy na miejsce wezwano służby?

Mundurowi otrzymali zgłoszenie od świadka, że kierujący samochodem Chevrolet z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie i, nie ustępując pierwszeństwa, zderzył się z załogą pogotowia. Okazało się, że kierowcą był 26-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. 26-latek był poszukiwany listem gończym.

Chevroletem Camaro w karetkę pogotowia. Co okazało się podczas policyjnej kontroli?

W minioną sobotę świętochłowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie miasta doszło do kolizji z udziałem karetki. Gdy przyjechali na miejsce, zastali poważnie uszkodzonego Chevroleta Camaro. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nie stało się nic poważnego. Policjanci ustalili, że kierowca wjechał, z dużą prędkością, na skrzyżowanie, gdzie doprowadził do zderzenia z jadącą prawidłowo karetką pogotowia.

Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek kierujący chevroletem miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. To nie był koniec jego kłopotów. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym, a rozbite sportowe auto należało do wypożyczalni. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

"Nie reagujesz-akceptujesz" to hasło trwającej od 2011 roku kampanii społecznej. Policjanci przypominają, aby zawsze reagować, gdy jest się świadkiem niebezpiecznych sytuacji i powiadamiać o nich Policję. Pamiętajmy, że o każdej takiej sprawie możemy poinformować policjantów anonimowo!