Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-04-06

Parafia imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich organizuje Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na piekarskiej Kalwarii.

Po pandemicznej przerwie Chwalebne Misterium Męki Pańskiej wraca na Kalwaryjskie Wzgórze. Już jutro w Piekarach Śląskich, przy okazji Wielkiego Piątku, będzie można zobaczyć wyjątkowe wydarzenie:

-Wracamy do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej. W zeszłym roku była jedna odsłona – tylko Niedziela Palmowa. W tym roku także misterium Wielkiego Piątku – mówi ksiądz Sławomir Tupaj z piekarskiej Bazyliki.

Szczegółowy plan jutrzejszych uroczystości poniżej:

-To jest ogromne przedsięwzięcie. Nie tylko jeśli chodzi o to, że będziemy odgrywać inscenizację. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcam, aby przyjść, zobaczyć. To nie tylko przedstawienie. To niezwykłe emocje, przeżycia duchowe. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, by zobaczyć, przeżyć i poczuć, jakbyśmy byli 2000 lat temu. To trzeba zobaczyć i przeżyć – dodaje Wanda Kowalewska koordynująca misterium

Misterium prezentowane będzie w Wielki Piątek, kiedy w kościele katolickim upamiętniana jest śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu.