Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Leśne Centrum Edukacji. Będzie to dom żubrów

Autor: w dniu 2023-04-06

Żubry – majestatyczne zwierzęta, które można spotkać między innymi w powiecie pszczyńskim, będą mieć nowy dom na mapie województwa śląskiego. 

To będzie Leśne Centrum Edukacji z wyjątkowymi gospodarzami. W Raciborzu trwają już prace nad utworzeniem miejsca, gdzie swój nowy dom będą miały żubry:

-Pomysł, który narodził się ponad rok temu, zaczyna nabierać realnych kształtów. Pojawiły się ścieżki, pojawiły się dojazdy. Pojawia się fundament budynków gospodarskich. To wszystko po to, żeby przyjąć żubry i utworzyć, tuż przy granicy nadleśnictwa Rybnik i nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Raciborzu, Centrum Edukacji Leśnej, które – mamy nadzieję – na 100-lecie Lasów Państwowych stanie się małym "centrum Kopernika" – tłumaczy Marek Mróz, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach

Dodaje, że żubry wrócą do miejsca, w którym kiedyś występowały:

-Żubry wieki temu były w Raciborzu. To jest trochę powrót żubrów do Raciborza. Skąd będą? Prawdopodobnie będą to żubry, które pomieszkują niedaleko – w Jankowicach, czyli w Pszczynie. Będzie to osiem sztuk. Będzie to zagroda pokazowa – dodaje Mróz.

Zagroda z centrum edukacji mają być gotowe w przyszłym roku.