Ciężarowcy GKS Transbed Andaluzja z kolejnymi sukcesami

Autor: w dniu 2024-10-22

Podnoszenie ciężarów w Piekarach Śląskich ma się dobrze. Sztangiści GKS Transbed Andaluzja zdobywają kolejne nagrody. Jest to zasługa nie tylko najbardziej doświadczonych. Młodzi zawodnicy także mają powody do satysfakcji.

W miniony weekend w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski U15 w podnoszeniu ciężarów. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli GKS Transbed Andaluzja. Zresztą mają powody do zadowolenia, bo wrócili stamtąd z niemałymi osiągnięciami.

GKS Transbed Andaluzja z kolejnymi medalami

W piątek w kategorii 55 kg startowała Natalia Sobota, zaś w kategorii 59 kg Alicja Lachowska. Dzień później na pomoście w zmaganiach brali udział Julia Duda (kat. 81), Maja Bronisławska (kat. +87) i Franek Kafka (kat. 81). Jak im poszło? Pierwszego dnia Sobota nie zaliczyła wprawdzie żadnego podejścia w rwaniu i nie została sklasyfikowana w dwuboju, zaś Lachowska zajęła VI miejsce z wynikiem 84 kg ( 36 kg rwanie / 48 podrzut). Jak było kolejnego dnia zmagań? Otóż wówczas podopieczne trenera Jacka Mazura pokazały, na co je stać. Brązowy medal w kat. 81 kg wywalczyła Julia Duda. Uzyskała w dwuboju 119 kg. Wynik w rwaniu – 53 kg oraz 66 kg w podrzucie to także brązowe medale w poszczególnych bojach. Druga z zawodniczek Maja Bonisławska zajęła VIII miejsce z wynikiem 97 kg.
To nie wszystko! W drugim dniu rywalizacji srebrny medal Mistrzostw Polski U15 zdobył Franek Kafka. W licznie obsadzonej kategorii wagowej do 81 kg uzyskał 177 kg w dwuboju. W rwaniu zaliczył trzy podejścia. Z wynikiem 82 kg wywalczył też mały srebrny medal w tym boju. W podrzucie uzyskał 95 kg.
Zdjęcie wyróżniające: pixabay