Artist
Background

Sztangiści GKS Transbed Andaluzja z medalami. Podsumowują memoriał

Autor: w dniu 2024-06-03

GKS Transbed Andaluzja, którego zawodnicy mają na koncie wiele medali imprez na bardzo różnym szczeblu, chwali się kolejnymi sukcesami. Podopieczni trenera Jacka Mazura mają powody do zadowolenia.
W miniony weekend w Katowicach-Szopienicach zorganizowany został Memoriał im. Czesława Białasa. W wydarzeniu wzięło udział wiele zawodniczek i zawodników, co sprawiło, że rywalizację podzielono na 2 dni. Dodatkowo rozegrano także Mistrzostwa Śląska U20 oraz U23. Podopieczni trenera Jacka Mazura przywieźli do Piekar Śląskich imponujący worek medali.

Sztangiści GKS Transbed Andaluzja z medalami

Jak przebiegało wydarzenie? W sobotę na pomoście HKS Szopienice zaprezentowali się chłopcy. W kat. 89 kg Mistrzostw Śląska U20 i U23 brązowy medal zdobył Franek Kafka, z wynikiem 175 kg, poprawiając rekordy życiowe. Dodatkowo zdobył II miejsce w kat. U15 w klasyfikacji Memoriału Czesława Białasa.
W kat. 96 kg Mistrzostw Śląska U20 i U23 złoty medal, z wynikiem 203 kg, wywalczył Piotr Szymański. Zaliczył przy tym 6 podejść i poprawił rekordy życiowe, ale to nie wszystko, bo lista osiągnięć zawodniczek i zawodników jest zdecydowanie dłuższa. W Mistrzostwach Śląska U20, w kategorii 102 kg, zwyciężył Igor Garbowski, uzyskując wynik 245 kg. Zwyciężył w Mistrzostwach Śląska U20 i zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Śląska U23, zdobywając w klasyfikacji U17 Memoriału – zdobył III miejsce.
W kat. 102 kg Mistrzem Śląska U23 został Marcel Widera z wynikiem 262 kg, dodatkowo zajął II miejsce w Memoriale Czesława Białasa. W kat. +109 kg z wynikiem 182 kg złoty medal w w Mistrzostwach Śląska U20 i U23 wywalczył Jakub Duda. To podsumowanie pierwszego dnia wydarzenia. Co działo się w niedzielę?

Sukcesy piekarskich sztangistek

W kat. 49 kg Mistrzynią Śląska U23 z wynikiem 138 kg została Agnieszka Broncel, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji memoriału. W kategorii 55 kg srebrny medal w Mistrzostwach Śląska U20 i U23 wywalczyła Natalia Sobota. W kategorii 59 kg – Hanna Borys zdobyła złote medale w Mistrzostwach Śląska U20 i U23 uzyskując 127 kg oraz zwyciężyła w kat. U17 Memoriału Czesława Białasa.
W kat. 64 kg W Mistrzostwach Ślaska U20 i U23 zwyciężyła, doceniana wielokrotnie, Roksana Bukarz z wynikiem 160 kg oraz zajęła I miejsce w kat.U20 Memoriału Czesława Białasa. W tej samej kategorii wystąpiła także Angelika Paszek, która z wynikiem 111 kg zdobyła brązowe medale Mistrzostwa Śląska U20 i U23. Klub chwali się też wynikiem Alicji Lachowskiej, która zajęła w tej samej kategorii wagowej V miejsce w Mistrzostwa Ślaska U20 oraz VI miejsce w U23. Nie brakowało też debiutów, bo swój pierwszy start w zawodach zaliczyła Milena Ludyga. Startując w kategorii 64 kg zajęła VI miejsce w Mistrzostwach Śląska U20 oraz VII w Mistrzostwach Śląska U23. W kat. 81 kg Mistrzynią Śląska U20 i U23 z wynikiem 118 kg została Julia Duda, dodatkowo zajęła II miejsce w Memoriale Czesława Białasa w kat. U15. W kat. +87 kg w Mistrzostwach Śląska U20 zwyciężyła Maja Bonisławska z wynikiem 108 kg, w grupie U23 zdobyła srebrny medal.