Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Co przyczyniło się do śmierci 17-latka? Głos zabrała prokuratura

Autor: w dniu 2023-06-28

W jakich okolicznościach zginął 17-latek, którego ciało odnaleziono w Katowicach? Prokuratura wypowiedziała się w sprawie poczynionych dotąd działań. 

Ciało 17-letniego chłopaka zostało odnalezione w sobotni ranek na ulicy Stanisława w Katowicach. Odkrycia dokonali przypadkowi przechodnie. Na tę chwilę nieznane są okoliczności zgonu chłopaka. Odpowiedzi miały przynieść czynności podjęte przez prokuraturę. Czy udało się wyjaśnić to zagadnienie?

Śmierć 17-latka w Katowicach. Prokuratura zabiera głos

Niestety wciąż niewiele można powiedzieć o okolicznościach i przyczynach zgonu 17-latka z Chorzowa, którego ciało znaleziono w centrum Katowic w sobotę rano. Prokuratura wszczęła śledztwo, a dziś przekazała pierwsze wnioski po sekcji zwłok młodego mężczyzny.

-Wyniki oględzin i sekcji zwłok tego 17-latka nie pozwalają na wyjaśnienie przyczyny jego zgonu. W sprawie przeprowadzone zostaną szerokie badania toksykologiczne i histopatologiczne. Śledztwo jest wszczęte i prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, tj. czynu z artykułu 155 Kodeksu Karnego. Trwają intensywne czynności procesowe, m.in. od soboty przesłuchujemy ewentualnych świadków, zabezpieczyliśmy monitoring i dokonujemy oględzin monitoringu – mówi prokurator Sławomir Barnaś

Zwłoki odkryte zostały przez przypadkowych przechodniów w podwórzu kamienicy przy ulicy Stanisława w pobliżu ulicy Mariackiej, gdzie mieszczą się liczne puby, bary i kluby. Po zakończeniu roku szkolnego, w nocy z piątku na sobotę było tam bardzo gwarno, choć w tej chwili nikt nie łączy jeszcze tego ze zgonem nastolatka.