Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmierć nastolatka w Katowicach. Dziś mają być znane wyniki sekcji zwłok

Autor: w dniu 2023-06-28

Prokuratura ma dziś podać szczegóły po sekcji zwłok nastolatka, którego ciało znaleziono w miniony weekend w centrum Katowic.

Ciało 17-letniego chłopaka zostało odnalezione w sobotni ranek na ulicy Stanisława w Katowicach. Odkrycia dokonali przypadkowi przechodnie. Na tę chwilę nieznane są okoliczności zgonu chłopaka.

Wyniki sekcji zwłok nastolatka odnalezionego w Katowicach

Wiadomo, że zmarły był mieszkańcem Chorzowa. Wstępne oględziny ciała nie przyniosły odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyny zgonu. Nie odnaleziono żadnych obrażeń. Nie bez powodu kluczowe są wyniki sekcji zwłok. Działania podejmowane przez śledczych będą z kolei zmierzać też ku odnalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co chłopak robił w nocy z piątku na sobotę.

Ma być sprawdzone między innymi to, czy nie bawił się w jednym z okolicznych klubów, gdyż ciało odnaleziono niedaleko ulicy Mariackiej, czyli deptaka, przy którym znajduje się wiele lokali, które wieczorami odwiedzane są przez osoby spragnione zabawy. Śledczy biorą pod uwagę szereg hipotez – zażycie środków odurzających, wypadek i udział osób trzecich.

Co dotąd wiadomo?

Na tę chwilę nieoficjalnie wiadomo, że sekcja nie ujawniła zewnętrznych obrażeń na ciele nastolatka, które mogłyby doprowadzić do jego śmierci. W tej sytuacji prawdopodobnie prokurator zleci kolejne badania – na przykład toksykologiczne, które mogą dać odpowiedź na pytanie, czy chłopak mógł się czymś zatruć.