Teraz gramy:

Title

Artist
Background

O krok od potrącenia matki z dzieckiem w Katowicach

Autor: w dniu 2023-06-28

Ostrożność na drodze i spostrzegawczość są niezbędne, by nie doprowadzać do skrajnie niebezpiecznych sytuacji drogowych. Zapomniał o tym kierowca, którego nagrano na jednym z katowickich skrzyżowań. 

Bardzo ważne jest stosowanie się do przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, bo chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Takiego zdarzenia o włos uniknęła piesza z dzieckiem, którym 37-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa na pasach.

O krok od potrącenia matki z dzieckiem w Katowicach

Do groźnej sytuacji, wynikającej z braku zachowania ostrożności i obserwacji sytuacji na drodze doszło w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Krasińskiego. Skręcający w lewo kierowca Opla nie ustąpił pierwszeństwa i o mało nie potrącił kobiety z dzieckiem na przejściu dla pieszych. Piesza w ostatniej chwili zatrzymała się przed pasami i uniknęła zderzenia.

Nagranie przesłano na skrzynkę "Stop agresji drogowej", a policjanci z komisariatu I ustalili, że za kierownicą Opla siedziała 37-letnia mieszkanka Będzina. Kobieta ukarana została mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów. Policja kolejny raz przypomina, że obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

"Kolejny już raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, wzajemny szacunek i zachowanie zdrowego rozsądku" – czytamy w komunikacie wydanym przez policję.