Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Czujna pracownica banku pomogła seniorce

Autor: w dniu 2023-02-14

Seniorka z Bytomia obawiała się, że jej oszczędności są zagrożone. Poszła do banku, żeby wypłacić pieniądze i przekazać je "policjantowi". Pracownica banku była czujna i zareagowała, dzięki czemu udało się ochronić środki, które mogłyby wpaść w niepowołane ręce.  

Przedstawiciele kadry kierowniczej bytomskiej komendy spotkali się dziś z pracownicą placówki bankowej, która wykazała się czujnością i uratowała oszczędności seniorki. Łatwowierność mogła ją dużo kosztować.

Pracownica banku zapobiegła oszustwu

Dwa tygodnie temu mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 75-letniej mieszkanki Bytomia. Przekonał ją, że jej pieniądze zdeponowane w banku są zagrożone i aby ich nie stracić, musi je wypłacić i we wskazanym miejscu przekazać policjantowi. Starsza pani po rozmowie telefonicznej z mężczyzną natychmiast poszła do oddziału banku znajdującego się przy ulicy Dalekiej w Bytomiu. Nieświadoma podstępu chciała wypłacić znaczną sumę pieniędzy.

Czujność zapobiegła tragedii

Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki i chęć wypłaty dużej kwoty, powiadomiła swoją przełożoną, że podejrzewa oszustwo. Dyrektor oddziału banku od razu zawiadomiła policjantów, którzy potwierdzili, że seniorka, gdyby nie czujność pracownicy placówki, padłaby ofiarą oszusta. Dziś Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy banku. W skierowanych słowach nie kryli swojego uznania dla profesjonalnego działania, dzięki któremu mieszkanka Bytomia nie straciła oszczędności swojego życia.