Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Dobre Miejsce” gotowe. Rekrutują pracowników

Autor: w dniu 2024-01-24

Potrzeba jeszcze części personelu, ale sam obiekt jest gotowy i wkrótce zacznie działać. Międzygminny Dom Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" w Kobiórze przyjmie sześćdziesięciu sześciu pensjonariuszy, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie w swoich mieszkaniach.

Obiekt gotowy, trwa rekrutacja pracowników do Międzygminnego Domu Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" w Kobiórze. To bardzo ważna placówka, oferująca pomoc osobom starszym i chorym, które nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.

-Jest w pełni wyposażony w szereg udogodnień – wylicza Ewa Grudniok z tyskiego magistratu. -W samym budynku znajdują się pokoje 2- i 3-osobowe dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Każdy z tych pokoi ma własny węzeł sanitarny: prysznic, toaletę i umywalkę. Znajduje się tam też  część dzienna – świetlica z biblioteką, jadalnia, pomieszczenia spełniające funkcję kaplicy, ale też sala koncertowa, kinowa, teatralna. Na każdej z trzech kondygnacji znajduje się pokój kąpielowy dla osób niepełnosprawnych, a także aneks kuchenny i dyżurka pielęgniarska – mówi Grudniok

W budynku znajduje się także kompleks medyczno – rehabilitacyjny, gabinet lekarski, gabinet zabiegowy, sala rehabilitacyjna do ćwiczeń indywidualnych, sala do ćwiczeń grupowych. Swój nowy dom znajdzie tam 66 osób.

Fot. UM Tychy

Dla władz miasta to ważny moment.

– Od dawna czekaliśmy na ten moment, gdy nasi seniorzy będą mogli korzystać z bardzo komfortowych i przyjaznych przestrzeni Domu Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce". Jestem przekonany, że to będzie naprawdę dobre miejsce dla wielu osób, które potrzebują opieki i wsparcia. Mam świadomość, że w starzejącym się społeczeństwie potrzeby osób starszych będą rosły, dlatego podejmujemy i nadal będziemy podejmować szereg działań z myślą o najstarszych mieszkańcach Tychów – mówi Maciej Gramatyka – pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy.

Placówka przy ul. Promnickiej 53 od marca br. oferować będzie usługi dla podopiecznych. W sprawie ofert pracy chętni mogą kontaktować się z sekretariatem Międzygminnego Domu Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" pod numerem tel: 32 307 58 02 lub poprzez pocztę mail: sekretariat@dmdps.pl.