Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Strefa interesów” z nominacjami do Oskara. W produkcję zaangażowała się Silesia Film

Autor: w dniu 2024-01-24

Pięć nominacji do Oskara – dla koprodukowanej przez Instytucję Filmową Silesia Film "Strefy interesów" w reżyserii Jonathana Glazera. Przedstawiciele instytucji z siedzibą przy ulicy Sokolskiej w Katowicach nie ukrywają zadowolenia.

Film koprodukowany przez Instytucję Filmową Silesia Film został nominowany w najbardziej prestiżowych kategoriach – Najlepszy Film, Reżyser i Najlepszy Filmu Międzynarodowego… oraz za Najlepszy Scenariusz Adaptowany i Najlepszy Dźwięk.

"Strefa interesów" z nominacjami do Oskara

Film "Strefa interesów" jest koprodukcją Wielkiej Brytanii, Polski i USA. Po stronie polskiej za produkcję odpowiada Ewa Puszczyńska z Extreme Emotions, producentka takich filmów jak "Ida" i "Zimna wojna". Film jest współfinansowany przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej, koprodukowany z Instytucją Filmową Silesia Film przy wsparciu finansowym Śląskiego Funduszu Filmowego.

"Strefa interesów" zrealizowana została w całości w Polsce, częściowo na terenie województwa śląskiego – m.in. we wnętrzach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i w Sejfach Śląskich.
Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 10 marca, wcześniej – 13 lutego – w Kinoteatrze Rialto – specjalny pokaz "Strefy interesów" z udziałem producentki Ewy Puszczyńskiej.

Zdjęcie wyróżniające: pixabay