Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Duże utrudnienia dla kierowców w Rudzie Śląskiej już od poniedziałku

Autor: w dniu 2023-02-25

Od poniedziałku 27 lutego duże utrudnienia dla kierowców – ruch od nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja w kierunku ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego będzie odbywał się objazdem.

Objazd wspomnianego odcinka będzie prowadził trasą N-S od zjazdu z ul. 1 Maja, następnie ul. Zabrzańską, Kokotek i Magazynową. Mieszkańcy ulic Raciborskiej, Słowiańskiej czy Wawelskiej będą mieli zapewniony dojazd dla samochodów osobowych przez zjazd z ronda w ul. Zabrzańską i skręt w ul. Raciborską. Poza dojazdem do tych posesji oraz pojazdami budowy, komunikacji publicznej i służb zjazd z ronda w ul. Zabrzańską będzie nadal niemożliwy.

Co ważne, nie będzie to dotyczyć komunikacji miejskiej i służb ratunkowych, a ograniczenia w ruchu obowiązywać będą tylko od poniedziałku do soboty od godz. 6:00 do 16:00.

Ograniczenia na ul. Wolności będą obowiązywać od godz. 6:00 do 16:00 od poniedziałku do soboty. Poza tym czasem kierowcy będą mogli korzystać z wyłączonego odcinka.

Natomiast pas ruchu prowadzący od ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego do ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja będzie dostępny dla ruchu przez cały czas. Kierowcy muszą jednak uważać na zwężenia związane z prowadzonymi pracami. Wprowadzane od 27 lutego zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą przez ok. 2 miesiące, tyle mniej więcej mają potrwać prace, które realizowane będą na tym odcinku ul. Wolności.

Przebudowa ul. Wolności rozpoczęła się we wrześniu 2022 r. Koszt przebudowy ul. Wolności wyniesie 60 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel 12,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Wolności to droga powiatowa o długości 1,7 km, pełniąca ważną rolę w układzie drogowym miasta jako łącznik centrum dzielnicy Ruda z drogami wojewódzkimi nr 925 i 902 (Drogowa Trasa Średnicowa).

Źródło: UM Ruda Śląska