Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dwa razy napadł na ten sam sklep. Mieszkaniec Zabrza zatrzymany

Autor: w dniu 2024-02-22

Upatrzył sobie jeden z bytomskich sklepów i stosował jeden, obmyślony wcześniej, scenariusz. Zdołano go namierzyć i postawić zarzuty.

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 35-latka podejrzanego o rozboje. Mężczyzna dwukrotnie napadł na sklep. Jego łupem padły pieniądze i telefon komórkowy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Dwa razy napadł na ten sam sklep. Mieszkaniec Zabrza namierzony

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 35-latek, który dwukrotnie napadł na sklep. 2 listopada zeszłego roku mężczyzna wszedł do sklepu przy ulicy Wallisa w Bytomiu i grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń, zmusił ekspedientkę do wydania pieniędzy. Jego łupem padło prawie tysiąc złotych. Kilka miesięcy później – 14 lutego – w tym samym sklepie, działając w ten sam sposób, sterroryzował pracownicę sklepu i zabrał 750 złotych oraz telefon komórkowy.

Powiadomieni o zdarzeniach policjanci ustalili, że w obu przypadkach napadu na sklep dopuścił się ten sam sprawca. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania, które doprowadziły do zatrzymania 35-latka. Mieszkaniec Zabrza usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za rozbój grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.