Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przez jakiś czas nie siądzie za kierownicą. Narobiła sobie kłopotów

Autor: w dniu 2024-02-22

Przez najbliższe trzy miesiące kobieta siedząca za kierownicą citroena będzie musiała zrezygnować z kierowania samochodem. Po obejrzeniu nagrania swojej jazdy, dowiedziała się, że ograniczeń prędkości trzeba przestrzegać.

Wczoraj przed 15.00 w terenie zbudowanym w Boguszycach w gminie Toszek policjanci kontrolowali prędkość samochodów. Policjanci podkreślają przy tym, że to sami mieszkańcy tej miejscowości skarżyli się, na zbyt szybko jeżdżące pojazdy i prosili o kontrole. Te, jak widać, mogą przynieść efekty.

Zapomniała o ograniczeniach

Kontrola wykazała, że prośby mieszkańców były zasadne. Niechlubny rekord pobiła 30-latka jadąca osobowym Citroenem. W terenie zabudowanym jechała ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia. Zbyt szybka jazda kosztowała ją 1500 złotych, a jej konto "zasiliło" 13 punktów karnych.

Policjanci proszą o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym i przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy takich wypadków, są bardzo poważne.