Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dwie dziewczynki potrącone na przejściu. Kierowca pijany i po narkotykach

Autor: w dniu 2023-03-29

Policjanci z Sosnowca zatrzymali w ubiegłą środę mężczyznę, który będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu, potrącił na przejściu dla pieszych dwie dziewczynki. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli środki odurzające. Dodatkowo zatrzymano jego partnerkę.

W ubiegłą środę, w godzinach wieczornych, sosnowieccy mundurowi dostali zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych dwóch osób. Do tej niebezpiecznej sytuacji miało dojść w rejonie ulicy 11 Listopada. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Potrącenie dwóch dziewczynek na przejściu dla pieszych

Policjanci szybko dotarli do kierowcy odpowiedzialnego za potrącenie. W trakcie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu i marihuany. Mężczyzna zaprzeczał, ale nie był wiarygodny. Badanie jednoznacznie wykazało, że 30-latek był pod wpływem alkoholu i narkotyków. To nie wszystko. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany.

Przeszukano mieszkanie

W rzeczach mężczyzny, jak i w mieszkaniu znaleziono środki odurzające. W trakcie tych czynności do mieszkania wróciła partnerka jego agresywna partnerka. Swoją złość wyładowała w pierwszej kolejności na śledczych. Utrudniała im wykonywane czynności, a dodatkowo w pewnym momencie próbowała także odrzucić od siebie woreczek z narkotykami, co zresztą zostało odnotowane przez śledczych. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty – za posiadanie znacznej ilości narkotyków, spowodowanie wypadku pod wpływem środków odurzających i alkoholu oraz nieudzielenie pomocy. Wobec 30-latka Sąd zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu kara pozbawienia do 10 lat.

Źródło: KMP Sosnowiec