Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dwuletnia Pola potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na rehabilitację

Autor: w dniu 2024-03-21

Mała mieszkanka Bytomia o imieniu Pola nie mówi, nie reaguje na imię oraz nie rozumie najprostszych poleceń. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na rehabilitację dziewczynki.

Pola od początku swojego życia rozwijała się wolniej od innych dzieci. Później podnosiła główkę, później siadała czy raczkowała – dlatego rehabilitację ma wprowadzaną od 3. miesiąca życia, co – jak informuje jej mama, przynosi pozytywne skutki, stymulując rozwój.  Dodatkowo w połowie 2023 roku u Poli zdiagnozowano autyzm dziecięcy.

-Był to moment, w którym w naszym życiu pojawiło się bardzo wiele wątpliwości i zmartwień – informują rodzice dziewczynki.

Pola niedawno skończyła 2 latka i na ten moment nie mówi, nie reaguje na imię, nie rozumie najprostszych poleceń. Często, jak czytamy w komunikacie wydanym przez miasto, fiksuje się na punkcie wielu rzeczy, które łatwo jej złapać do rączki. Ma zaburzenia snu, napady autoagresji i wiele innych.

– Córeczka Pola jest całym moim światem. Kiedy patrzę w jej ufne oczy, nie mogę uwierzyć, jak wielkie szczęście mnie spotkało. Niestety, niedawno przyszło nam zmierzyć się z niespodziewaną diagnozą… – informuje mama dwulatki.

– Wszystkie te problemy utrudniają jej codzienne i sprawiają, że musi być objęta pomocą wielu specjalistów – tak, aby właściwy rozwój był możliwy. Pola każdego dnia poznaje świat z uśmiechem i stara się go lepiej zrozumieć. Możemy jej w tym pomóc. To od tej zbiórki zależy rehabilitacja małej, w jakim stopniu kiedyś będzie samodzielna i jak będzie funkcjonować w społeczeństwie. Niestety w ramach NFZ-tu nie istnieje możliwość zapewnienia jej odpowiedniej opieki zdrowotnej czy zajęć terapeutycznych… Każda godzina prywatnej rehabilitacji jest bardzo kosztowna, a ja nie jestem w stanie unieść takiego ciężaru finansowego samodzielnie… Pola jest jeszcze malutka, więc rehabilitacja może przynieść zaskakujące efekty! Proszę, nie zostawiaj mnie samej w walce o przyszłość córeczki. Wierzę, że dobro wysłane w świat wróci do Was ze zdwojoną mocą! – zwraca się z apelem mama Poli.