Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dźgnął partnerkę i uciekł. Znęcał się nad kobietą od dłuższego czasu

Autor: w dniu 2024-02-02

W jednym z mieszkań na terenie Zawiercia doszło do awantury. Mężczyzna ugodził nożem swoją partnerkę i uciekł. Choć próbował uciekać przed policjantami, szybko został zatrzymany. Na sumieniu miał nie tylko usiłowanie zabójstwa. Jak się okazało, od lat znęcał się nad kobietą.

W miniony poniedziałek po godzinie 21:00 policjanci z Zawiercia zostali skierowani na interwencję domową do jednego z mieszkań przy ulicy Okólnej w Zawierciu. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta została zaatakowana nożem przez swojego partnera, który uciekł z lokalu. Kobiecie pomógł świadek całego zajścia.

Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia zdecydowała o zabraniu 44-latki do szpitala, zaś policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Pomiędzy blokami policjanci zauważyli znanego im mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 46-latek został zatrzymany. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Fot. KPP Zawiercie

Śledczy ustalili, że to niejedyny przypadek agresji mężczyzny wobec partnerki. Mieszkaniec Zawiercia miał znęca się fizycznie i psychicznie nad kobietą od 8 lat. Będąc pod działaniem alkoholu, wywoływał awantury, podczas których ubliżał partnerce i groził pozbawieniem życia. Bił ją i szarpał za włosy.

-Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 46-latkowi zarówno znęcania się nad kobietą, jak i usiłowania zabójstwa. Wczoraj zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami – informuje podkom. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.