Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Katowicach będą odkrywać tajniki tworzenia muzyki

Autor: w dniu 2024-02-02

Będą tworzyć muzykę podczas bezpłatnych warsztatów, a posłuży im do tego sampler. W tajniki procesu twórczego wprowadzi chętnych Wojciech Wilk, a zajęcia będą prowadzone w Laboratorium Nowych Mediów.

Fundacja Soundscape oraz Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab ruszają z bezpłatnymi warsztatami tworzenia muzyki z wykorzystaniem samplera Polyend Tracker. To wyjątkowe wydarzenie połączy pasjonatów dźwięku, aby wspólnie odkrywać tajniki tego innowacyjnego, hardwarowego trackera. Warsztaty odbędą się w dniach 3-4 lutego w godz. 10:00 – 16:00, a poprowadzi je Wojciech Wilk – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor. Absolwent Akademii Realizacji Dźwięku w klasach realizacja nagrań studyjnych oraz technik realizacji dźwięku. Partnerami wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Grupa Tauron oraz Volvo Euro-Kas.

– Śląsk może cieszyć się, że z takim rozmachem prowadzi się eksperymenty muzyczne w Laboratorium Nowych Mediów, którego jesteśmy partnerem tytularnym. Ludzka pomysłowość i kreatywność wsparta przez najnowocześniejszą technikę pozwala osiągać niezwykłe efekty. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział i czekamy kolejnych rezultatówwyjaśnia Łukasz Zimnoch rzecznik prasowy Grupy TAURON.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki obsługi Polyend Tracker, poznając jego podstawowe funkcje. Oprócz tego, uczestnicy spróbują swoich sił, tworząc własny utwór muzyczny na podstawie zdobytej wiedzy. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przynieść ze sobą słuchawki 3,5 mm mini jack oraz laptop z portem USB B. Resztą zajmą się organizatorzy. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej.

Warsztaty w Laboratorium Nowych Mediów Tauron Lab

Bezpłatne warsztaty muzyczne odbędą się w dniach 3-4 lutego w godz. 10:00 – 16:00 w Laboratorium Nowych Mediów Tauron Lab, które mieści się w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajęcia poprowadzi Wojciech Wilk – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor. Absolwent Akademii Realizacji Dźwięku oraz pasjonat nagrań terenowych i dokumentacji fauny. Jest również członkiem Petit Victory Collective – kopenhaskiej inicjatywy muzycznej zrzeszającej artystów performujqcych muzykę elektroniczną na żywo.

– Polyend Tracker to narzędzie, która pozwala na tworzenie unikalnych ścieżek dźwiękowych, pierwszy hardwarowy tracker na świecie – jeżeli w swojej twórczości lubisz łamać schematy, to nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie. Organizujemy je dzięki firmie Polyend, która sprezentowała nam sprzęt, z którego będziecie korzystać! – zachęca Matylda Badera, członkini fundacji Soudscape.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapewnić sobie miejsce, należy jednak zarejestrować się poprzez specjalny formularz dostępny na stronie Facebook fundacji Soundscape.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację.

Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.