Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko trafiło pod opiekę ojca. Matka kompletnie pijana

Autor: w dniu 2023-09-15

Nieodpowiedzialni rodzice nad wyraz często pojawiają się w policyjnych kronikach. Nie inaczej było tym razem, kiedy mundurowi musieli odpowiedzieć na zgłoszenie, które wpłynęło od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 37-letnia matka, która opiekowała się swoim 5-letnim dzieckiem. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 13.00. Policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Miedźna. Z relacji pracownic socjalnych wynikało, że 37-letnia kobieta jest pod działaniem alkoholu i ma pod opieką 5-letnie dziecko.

Dzielnicowi, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że nieodpowiedzialna matka jest pijana. Od kobiety wyczuwalny był alkohol, miała ona problemy z utrzymaniem równowagi i trudności z wymową.

Badanie wykazało ponad 2 promile w jej organizmie. Na szczęście dziecku się nie stało i bezpiecznie trafiło pod opiekę taty. Mundurowi ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie kobiety zadecyduje Sąd.

Mundurowi apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Przypominają, że za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat więzienia.