Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Został pobity na śmierć. Mężczyzny nie zdołano uratować

Autor: w dniu 2023-09-15

Mężczyzna został dotkliwie pobity i zmarł. Wszystko to nagrały kamery monitoringu. Na materiale wideo widać sprawcę, któremu grozi nawet dożywocie. 

W poniedziałek późnym popołudniem oficer dyżurny z Kłomnic w powiecie częstochowskim otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie. Po przyjeździe do mieszkania w gminie Kłomnice policjanci zauważyli leżącego mężczyznę, którego odnalazł jego znajomy. Niestety nie dawał on oznak życia. Lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Podczas oględzin śledczy dostrzegli na ciele 59-latka wiele obrażeń. Mając podejrzenie, że do śmierci mógł się ktoś przyczynić, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia zatrzymali 50-latka, który miał związek ze śmiercią 59-latka. Śledczy na podstawie analizy nagrań monitoringu ustalili, że dzień przed śmiercią, 50-latek dotkliwie pobił go w obrębie jednego ze sklepów.

Śmierć w Parku Kachla. Z wody wyciągnięto ciało

Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkiem którego była śmierć.

Teraz 50-latkowi grozi nawet dożywocie. Wczoraj sąd po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.