Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijana matka zatrzymana. Miała w wózku ponad 1,5-roczne dziecko

Autor: w dniu 2023-07-28

Opieka nad małym dzieckiem wymaga odpowiedzialności. Tej z pewnością zabrakło kobiecie, którą zauważyli strażnicy miejscy. Okazało się, że w pionie utrzymywał ją chyba tylko wózek, który prowadziła.

Strażnicy miejscy patrolujący ulicę Dębową w Tychach zauważyli kobietę słaniającą się na nogach. Na domiar złego pchała dziecięcy wózek. Na miejsce wezwano policję.

Pijana matka zauważona przez strażnika miejskiego

Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Tychach był już po służbie, kiedy zauważył niepokojący widok. W czwartek, 27 lipca, kilka minut po godzinie 17, poinformował swoich kolegów będących wówczas w pracy, że na ulicy Darwina zauważył zataczającą się kobietę, która miała pod opieką małe dziecko. Wiadome było też, w jakim kierunku się udała. Na miejsce wysłano patrol. Nieodpowiedzialna 33-latka została złapana na ulicy Dębowej. W prowadzonym przez nią wózku było 19-miesięczne dziecko.

Poinformowano policję, która przyjechała, by przebadać kobietę alkomatem. Na jego wyświetlaczu pojawiła się wartość blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko trafiło pod opiekę ojca, a zatrzymaną przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu.