Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko zatrzasnęło się w aucie z kluczykami. Konieczna była pomoc

Autor: w dniu 2024-05-07

Wiadomo, że pozostawienie dziecka samego w rozgrzanym samochodzie jest skrajnie niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet życia. Nie zawsze jednak dochodzi do takich sytuacji z uwagi na nieroztropność dorosłych. Bywa, jak było w tym przypadku, że dochodzi do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, a wówczas liczą się czas oraz szybka reakcja.

Dwuletnia dziewczynka została sama w samochodzie, w którego wnętrzu były także zatrzaśnięte kluczyki. W obliczu tego, co zaszło, matka dziecka była bezbronna i poprosiła policjantów o pomoc. Ci nie wahali się, by wykonać te działania, które są wówczas niezbędne.

Dziecko zatrzasnęło się w aucie. Konieczna była pomoc

Wczoraj tuż po 15.00 policjanci z Komisariatu w Rajczy w powiecie żywieckim otrzymali informację, że w samochodzie znajdującym się na rynku tego miasta zatrzasnęła się dziewczynka. Gdy przyjechali na miejsce, zastali tam roztrzęsioną zgłaszającą. Ta powiedziała, że w samochodzie jest jej córeczka.

– Samochód zamknął się samoczynnie, a kluczyki zostały w środku. Jak ustalili policjanci, dziecko w samochodzie było już kilkanaście minut. Dziewczynka była załzawiona, zdezorientowana i spocona – opisuje sytuację asp. szt. Mirosława Piątek z żywieckiej policji.

Na policzkach miała, jak relacjonują mundurowi, widoczne rumieńce. Był słoneczny dzień, a to sprawiało, że temperatura wewnątrz samochodu rosła, więc policjanci zrobili to, co niezbędne w takiej sytuacji.

– Gdy starszy posterunkowy Jan Duraj uspokajał i odwracał uwagę dziecka, starszy sierżant Przemysław Kamiński wybił szybę w samochodzie i otworzył pojazd – informuje Piątek.

Zostawili śpiące dziecko w aucie. Chcieli poczuć wolność

Dziewczynce, jak informuje policja, nie stała się krzywda. Cała i zdrowa trafiła w ramiona mamy.  W związku z zaistniałą sytuacją pojawia się apel o rozwagę podczas podróżowania z dziećmi.

– Pamiętajmy, że przy słonecznej pogodzie i wysokich temperaturach pozostawienie dziecka choć na chwilę w samochodzie zagraża jego zdrowiu, a nawet życiu. Bądźmy uważni również na to, gdzie zostawiamy kluczyki od pojazdu, a także pod żadnym pozorem nie dajmy ich do zabawy dziecku. Chwila naszej nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kwituje Piątek.

Zdjęcie wyróżniające: pixabay