Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziwne zachowanie kierowcy w Psarach

Autor: w dniu 2023-10-13

Do nietypowego zdarzenia doszło w Psarach. Czeladzka policjantka, która po godzinach pracy jechała do sklepu, pokazała, że służba policyjna nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Szybko zareagowała na dziwne zachowanie kierowcy.
Policjantka z czeladzkiego komisariatu asp. sztab. Agnieszka Gręda kilka dni temu jechała ulicą Zwycięstwa w Psarach. Zmierzając na zakupy, jej uwadze nie umknęło dziwne zachowanie kierowcy renault.

Świadek nie był obojętny. Pijany kierowca zatrzymany na Zabrzańskiej

Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, jadąc całą szerokością jezdni. Przed skrzyżowaniem z ulicą Graniczną mężczyzna zjechał na chodnik, po czym uderzył w znak drogowy. Następnie wycofał i kontynuował jazdę. Policjantka zrównała się z niepewnie jadącym kierowcą, a gdy ten się zatrzymał, wybiegła i zabrała kluczyki ze stacyjki.

 

Okazało się, że kierowcą był pijany, 61-letni mężczyzna, który miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Ze wsparciem przyjechali policjanci z wojkowickiego komisariatu oraz mundurowi z będzińskiej drogówki. Zatrzymano mężczyznę oraz jego prawo jazdy, a jego nieodpowiedzialne zachowanie rozpatrzy sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.