Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzedawali „ulepszaną” marihuanę. Rozbito grupę pseudokibiców

Autor: w dniu 2023-10-13

Policja zatrzymała kilkanaście osób. To członkowie grupy przestępczej, która produkowała i sprzedawała narkotyki. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli w grudniu zeszłego roku na trop 11-osobowej grupy przestępczej. Jej członkowie z przemytu transgranicznego, produkcji i dystrybucji narkotyków uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Grupa pseudokibiców rozbita przez służby

Grupa produkowała amfetaminę i "ulepszaną" marihuanę. Środki te sprzedawano na terenie całego kraju. Przestępczy proceder trwał od czerwca 2020 roku. Prowadzone pod nadzorem sosnowieckiej prokuratury okręgowej śledztwo wykazało, że w czasie działalności grupy przestępczej jej członkowie wyprodukowali blisko 400 kilogramów amfetaminy. Na polski rynek, oprócz "białego proszku", trafiały również: marihuana, mefedron i tabletki ecstasy.

Zatrzymano 11 osób zamieszanych w działalność grupy

Policjanci zatrzymali łącznie 10 mężczyzn w wieku od 28 do 39 lat i 27-letnią kobietę, którzy brali udział w tym przestępczym procederze. Szefem grupy był 28-latek z Zagłębia. Postawiono mu zarzuty związane z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. To samo zarzuca się kilku innym osobom zamieszanym w proceder, 5 innych członków grupy w wieku od 27 do 33 lat usłyszało zarzut posiadania i wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków, a pozostali w wieku od od 31 do 33 lat odpowiedzą za handel tymi substancjami.

Maczety, kije bejsbolowe i narkotyki. Akcja służb w powiecie bielskim

W ręce śledczych wpadły też 3 osoby niezwiązane z gangiem. 46-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 i 43 lat usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą narkotyków, posiadaniem ich znacznej ilości oraz wytwarzaniem substancji psychotropowych.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, decyzją sądu, wobec 10 członków zorganizowanej szajki zastosowano tymczasowy areszt. Jedna  osoba została objęta natomiast policyjnym dozorem, podobnie jak 3 pozostałe, nie będące członkami zorganizowanej grupy przestępczej.