Teraz gramy:

Title

Artist
Background

EKO? wiaDOMo! Mieszkaj ekologicznie. Wydarzenie w PreZero Arenie Gliwice

Autor: w dniu 2024-04-26

Jak ważna jest ekologia? Chcą to uświadomić organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w maju na terenie PreZero Areny Gliwice. Ma być ono okazją do tego, by poznać bliżej zalety działań proekologicznych.

Wydarzenie przybliżające działania proekologiczne odbędzie się 11 maja w godzinach 12:00-16:00 na Placu C PreZero Areny Gliwice. Będzie to – jak zapowiadają organizatorzy – dzień pełen świetnych warsztatów, kapitalnych odkryć i rodzinnej atmosfery. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czy dżdżownice pomagają planecie?

Jakie znaczenie dla przyrody mają dżdżownice kalifornijskie? Otóż okazuje się, że te niepozorne stworzenia pomagają w przerabianiu odpadów i dostarczają do gleby przydomowych ogródków najbardziej niezbędne dla roślin składniki.

"Podczas spotkania dowiemy się czym jest wermikompostowanie i jak przejść od ogryzka do najbardziej odżywczej grudki ziemi. W solidną porcję wiedzy zaopatrzą nas zapaleńcy z Katowic, czyli załoga Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, która działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, przeciwdziałania wszelkiego rodzaju dyskryminacji oraz promocji kultury. Stowarzyszenie promuje integrację społeczną, działa na rzecz wspierania harmonijnego rozwoju człowieka i… nie tylko człowieka" – zachęcają organizatorzy.

Przygotowano też w ramach wydarzenia międzypokoleniowe warsztaty, podczas których podkreślone zostanie znaczenie edukacji ekologicznej i odpowiedzialności społecznej. Chodzi o to, by ograniczyć, jak zaznaczają organizatorzy, niepotrzebne odpady. Podkreślono, że ważne jest, aby podjąć próbę wyeliminowania z mieszkania toksycznej chemii, zastępując ją tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami.

Razem lepiej!

Na stanowisku partnera tytularnego wydarzenia, firmy PreZero, będzie można poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, zarówno tych domowych jak i tych nieco bardziej skomplikowanych.

"Będziemy bawić się w ekologiczne koło fortuny, a jeśli popiszecie się wiedzą możecie zdobyć upominki" – informują organizatorzy. "Razem z Keno Energy porozmawiamy o tym jak dbać o czyste powietrze w domu oraz poza nim, dlaczego to tak ważne szczególnie zimą. Będziecie mieli również okazję na zdobycie nagród w ekologicznym quizie. Wspólnie z PEC posadzimy rośliny antysmogowe, a każdy z uczestników będzie zabrać do domu roślinkę, której doniczkę udekoruje w czasie warsztatów" – dodają.

Chętni dowiedzą się, dlaczego warto samodzielnie wykonywać ozdoby do domu, w jaki sposób pomagamy środowisku naturalnemu sadząc rośliny i jakie rośliny są najlepszymi eliminatorami zanieczyszczeń powietrza.

"Wspólnie zgłębimy również wiedze z zakresu ochrony powietrza, a warsztatowicze dowiedzą się czym jest smog, jak dbać o czystość powietrza, czym jest skala porostowa, czym są odnawialne źródła energii (OZE) i dlaczego wspomagają ochronę powietrza, z jakich powodów warto stosować OZE zamiast tradycyjnych źródeł energii, jak palenie węglem wpływa na zanieczyszczenie powietrza czy jak oddychanie zanieczyszczonym powietrzem oddziałuje na układ oddechowy. Dacie się zaprosić do DOBROSTANU? To stoisko pełne naturalnego DOBRA, gdzie posmakujecie zdrowych, wyselekcjonowanych przekąsek i zainspirujecie życiem Zero Waste, dbając o DOBRO swoje i planety! A na tych, którzy od licznych atrakcji będą potrzebowali chwili wytchnienia będzie czekała strefa relaksu" – czytamy w oficjalnym komunikacie.