Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ewakuacja dworca w Katowicach. Ruch pociągów wstrzymany! [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-02-22

Ewakuacja dworca PKP w Katowicach. Ruch pociągów, jak informuje serwis katowice112, jest wstrzymany. W rejonie dworca mogą występować utrudnienia w ruchu.

Wiadomo, jak podaje TVS, że służby otrzymały przed godziną 9.00 informację o ładunku wybuchowym podłożonym rzekomo na dworcu PKP. Ponadto występują w tym rejonie utrudnienia w ruchu drogowym. Na miejscu działają przedstawiciele grupy minersko-pirotechnicznej z psami tropiącymi.

Podejmowane na miejscu działania potwierdziła w rozmowie z naszym reporterem kom. Agnieszka Żyłka – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Zaznacza, że prowadzone działania mogą trwać nawet kilka godzin.

-Wszystkie osoby przebywające na dworcu zostały ewakuowane, a pociągi kierujące się w stronę Katowic zatrzymują się na wcześniejszych stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Ligota, Chorzów Batory, część pociągów została odwołana. Została uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa i honorowanie biletów Kolei Śląskich w ZTM – informuje Bartłomiej Wnuk z Kolei Śląskich.

Informuje równocześnie, że szczegółowe informacje na temat utrudnień znajdują się na internetowej stronie Kolei Śląskich. Ostatecznie, co ważne, zdołano namierzyć i zatrzymać podejrzanego, o czym piszemy TUTAJ.

Alarm bombowy na dworcu w Katowicach. Zatrzymano podejrzanego