Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Finał akcji „Sport wzbogaca – nałóg zatraca” już jutro

Autor: w dniu 2023-09-01

Zbliża się finał akcji "Sport wzbogaca – nałóg zatraca". Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich specjalny gość z zamierzchłej przeszłości.

W pierwszą sobotę września, czyli 2 września na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się VI Piknik Rodzinny. Plenerowa impreza będzie finałem wakacyjnej akcji pn. "Sport wzbogaca – nałóg zatraca". Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, tradycyjnie wspierana przez Urząd Miasta Piekary Śląskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

– Możemy już oficjalnie ogłosić, że 2 września tego roku po raz VI Komenda Miejska Policji organizuje Piknik rodziny pod nazwą "Sport wzbogaca-nałóg zatraca" oraz podobnie jak w roku ubiegłym towarzyszyć nam będą organizacje pozarządowe. Na ten dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie otworzy występ Górniczej Orkiestry Dętej "Piekary-Julian", dlatego zapraszamy do przybycia już na rozpoczęcie o godzinie 14:30 – zachęca asp. Aleksandra Zydyk, profilaktyk ds. społecznych Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Głównym celem akcji jest, co przybliżają organizatorzy, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wakacji policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być dobrą alternatywą dla nałogów.

Sport wzbogaca-nałóg zatraca. Niedługo podsumowanie akcji

Co przygotowano dla tych, którzy zdecydują się przyjść?

– Dzień na Kopcu Wyzwolenia uświetnią występy Mażoretek Azaria, pokaz umiejętności psów asystujących Fundacji DOGIQ, pokaz taneczny "Funny Dance", pokaz gimnastyczny UKS Orzeł Biały, pokaz sztuk walki stowarzyszenia Silesia Fight Gym i Shinbudokai. Ponadto będą pokazy wyszkolenia psów policyjnych oraz straży granicznej, pokaz wyszkolenia koni policyjnych, pokazy sprzętu policyjnego i wojskowego. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników 4 kółek. Pokaz szybkich i luksusowych samochodów zapewni Onyx z Tarnowskivh z Gór, natomiast dla tych, co lubią trochę błota, będzie możliwość przejażdżki samochodami Off Road. Przeniesiemy się również do czasów prehistorii, gdzie na ziemi królowały dinozaury. . Macie ochotę spotkać się z żywym tyranozaurem? Zwierzę jest dokładnym odwzorowaniem swojego prehistorycznego, żywego odpowiednika. Jeśli nie boicie spotkać się oko w oko z prehistorią, to zapraszamydodaje asp. Zydyk.

To wszystko urozmaicone będzie festiwalem kolorów holi oraz organizacji pozarządowych, natomiast imprezę zakończy koncert. Na scenie wystąpi Tomasz "Haja" Dawid.